MagyarRomán
  • Kápolnásfalu látkép
    Kápolnásfalu látkép
  • Szövés közben
    Szövés közben
  • Falunapok
    Falunapok
  • Falumúzeum
    Falumúzeum
  • Kápolnásfalu látkép
    Kápolnásfalu látkép
  • Tehén vasalás
    Tehén vasalás
  • Játszótér
    Játszótér
  • Fonóban
    Fonóban
  • Kápolnásfalu látkép
  • Szövés közben
  • Falunapok
  • Falumúzeum
  • Kápolnásfalu látkép
  • Tehén vasalás
  • Játszótér
  • Fonóban

Kápolnási őszi gazdanapok 2017. október 21.

IX. Kápolnásfalusi falunapok videó

IX. Falunapok plakát

IX. Falunapok program

KÁPOLNÁSFALU - IX. FALUNAPOK

2017. július 7 9.

 

Július 7, péntek

 

20:00 – Elekes Viola népdalokat énekel

-Nótaest

 Énekel: Koós Éva Marosvásárhelyről, Petres Tibor

Csíkmadarasról és Lukács László Gyöngyössolymosról. Kíséri a Csíkmadarasi Népi Zenekar ifj. Miklós József vezetésével

Helyszín: a kultúrotthon

      22:00 – Szabadtéri Before night party a KIT-esekkel

                   Zene: Dj. Lacy

 

Július 8, szombat

 

             07:00 – Toborzó a huszárokkal

  Zenés ébresztő a helyi fúvószenekarral

10:00 – 11:00 – Vendégek, meghívottak gyülekezése a központban

11:00 – ÜNNEPI SZENTMISE A SZABADTÉRI SZÍNPADON

12:00 – ÜNNEPI MEGNYITÓ

    • Verset mond Vitus Pálfi Emőke

    • Ünnepi beszédet mond Benedek László, Kápolnásfalu polgármestere

    • A meghívottak és testvértelepülések küldöttségeinek köszöntőbeszédei

    • Népdalt énekel Ozsváth Barbara

    • A szlovákiai KÉKKŐ és KÁPOLNÁSFALU TESTVÉRTELEPÜLÉSI MEGÁLLAPODÁSÁNAK aláírása

    • Himnuszok eléneklése

            12.30 – ELEK APÓ KÚTJA avatása

 

ALTERNATÍV RENDEZVÉNYEK, FOGLALKOZÁSOK

 

13:00 – Őseink viseletben című fotókiállítás

13:00 – Asztalitenisz bajnokság a kultúrotthonban

13:00 – Malacpecsenyére fáj a fogunk - juhot és malacot süt Iglódi Ferenc, kunszentmártoni ökörsütő mester

13:00 – Mézeskalács készítés, Radics Zoltán mézeskalácskészítő mesterrel

13:00 – Arcfestés László Kingával

13:00 – Kézműves foglalkozások gyerekeknek a játszósátorban a Kriza János Általános Iskola pedagógusai

vezetésével

15:00 – Futballbajnokság az iskola sportpályáján

16:00 – „Szép állat” kiállítás

 

14:00 -     a Kriza János Általános Iskola tanulóinak műsora:

Nagycsoportosok Székely lakodalmas című műsora

     VIII. osztályos tanulók székelytánca

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

15.00 óra

  1. Cactus Country Club: Dan Davidson – Country az élet

  2. Erdős Orsi: Sandcastles

  3. Erdelics Katalin: Amazing Darbuka

  4. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Chacha

  5. Csontos Flóra: Márti dala (gitár)

  6. Széplaki Évi: Hajmási Péter

  7. Happy Time Tánccsoport: Adele Hello

  8. SzínTánc Tánccsoport: Káprázat

  9. Evolution of East Crew: Message

  10. Czigola Tamás: Bubamara

  11. Pusztai Gábor: Lehetek én is

  12. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Paso

  13. Széplaki Évi: Csínom Palkó – Fakó lovam

  14. Erdelics Katalin: Draig Nur

  15. Erdős Orsi: Ágnes Vanilla – Valaki más

  16. Cactus Country Club: Sofia

  17. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Samba

  18. Szivárvány Néptáncsoport: Dél-Alföldi Táncok

16:30 - Testvértelepülések műsorai:

 Kápolnai Négy Évszak Baráti Kör előadása

 Berceli Hagyományörző Népdalkör

17.00 – Gozefini – Magic Comedy bűvész előadás

 

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

18.00 óra

  1. Szivárvány Néptánccsoport: Tyukodi

  2. Evolution of East Crew: Changing

  3. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Rumba

  4. Erdelics Katalin: Outi-Helm El raqs, Raqs Oriental

  5. Csontos Flóra: Dér Heni – Ég veled

  6. Happy Time Tánccsoport: Ego

Musical blokk

  1. Erdős Orsi: Fame

  2. Halász Dániel: Heródes dala

  3. Varga Nikolett és Pusztai Gábor: Mima dala

  4. Czigola Tamás: Zselévillám

  5. Széplaki Évi: Férfi kell

  6. Pusztai Gábor: Manchester England

  7. Csontos Flóra: Cabaret

  8. Varga Nikolett, Pusztai Gábor és az énekesek: A zene az kell

  9. Happy Time Tánccsoport: Bellini

  10. Cactus Country Club: Old Country boy – Kockás ing

  11. Erdős Orsi: Janicsák Veca –Könnyek az esőben

  12. SzínTánc Tánccsoport: Ősi világ

  13. Közös produkció: Álmodd meg a csodát

  14. Szivárvány Néptánccsoport: Székelyföldi táncok (meglepetés produkció)

19.3 a Kápolnásfalusi Ifjúsági Társaság előadása:

 Néptánctanc

 Színdarab

                          Énekel: Elekes Viola és Ozsváth Barbara

 

Debreceni fellépők műsora

3. rész

20.00 óra

A debreceni Törköly Zenekar népzenei koncertje

A műsor címe: Három cigány nem nagy banda

 

21.00 – Csikuska Néptánc csoport előadása – Encs, Magyarország

 

Debreceni fellépők műsora

        4.rész

22.00

1. Erdelics Katalin: Quest of the Oracle – Angel Spirit (led tánc produkció)

2. Sárkánylányok Tűzzsonglőr Csapat: A tűz ébredése

Közreműködik: SzínTánc Tánccsoport

 

 

22:30 – Utcabál, Benedek Tiborral és zenekarával

 

Július 10, vasárnap

 

08:00 – a Főzőverseny kezdete

11:00 – Szentmise a római katolikus templomban

 

Alternativ rendezvények:

13:00 – kézműves foglalkozás a játszósátorban, a Szent Gellért Alapítvány közreműködésével

16:00 Kápolnási vágta – Lovas vetélkedő, favágóverseny és kötélhúzás Homoródlokában

 

14:00 - a Kriza János Általános Iskola tanulóinak műsora:

        • Előkészítősök - Játszunk együtt gyermekjátékok

        • IV. osztályosok – Székely lakodalmas

        • VIII. A osztály – Modern tánc

        • VIII. B osztály – Modern tánc

 

 

Debreceni fellépők műsora

1. rész

15.00 óra

Gyermek műsor

  1. Halász Dániel: Aladdin - Dzsini dala

  2. Erdős Orsi: Játékkészítő - Jégbe zárt világ

  3. Czigola Tamás: Tarzan – Gyermekember

  4. Csontos Flóra: Pocahontas –Ezer színnel száll a szél

  5. Széplaki Évi: Micimackó

  6. Pusztai Gábor: Nagy Ho-ho-horgász – Ha itt a nyár

  7. SzínTánc Táncsoport: Kalotaszegi legényes

  8. Erdelics Katalin: Belly samba

  9. Happy Time Tánccsoport: Sigma- Changing

  10. Cactus Country Club: Shake it off – Új generáció

  11. Evolution of East Crew: Freedom

  12. Csontos Flóra: ABBA – I have a dream

  13. Széplaki Évi: ABBA – Thank you for the music

  14. Erdős Orsi: ABBA – Honey honey

  15. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Jive

  16. Szivárvány Néptánccsoport: Nagyiványi Táncok

  17. Czigola Tamás: Kft – Afrika

  18. Csontos Flóra: Rag n’ Bone – Human

  19. Cactus Country Club: Hell raisin good time – Lázadás

  20. Színtánc Tánccsoport: Kán Kán

 

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

16.30 óra

Bittersweet zenekar akusztikus koncertje

Műsor címe: Harmatpont

 

17.30 – Vetélkedők a színpad előtt a KIT szervezésében

 

Debreceni fellépők műsora

3. rész

18.00 óra

  1. Erdelics Katalin: Sezen Aksu – Veils

  2. Széplaki Évi: Te rongyos élet

  3. Széplaki Évi: Délibábos Hortobágyon

  4. Happy Time Tánccsoport: Szilvafácska

  5. Pusztai Gábor: Zorán – A körben

  6. Czigola Tamás: Bikini – Olcsó vigasz

  7. Csontos Flóra: Piramis – Két élet

  8. Szivárvány Néptánccsoport: Szászcsávási Táncok

  9. Színtánc Tánccsoport: Csavard fel a szőnyeget

  10. Evolution of East Crew: Changing

  11. Cactus Country Club: Sofia

  12. Erdős Orsi: Magányos csónak

  13. Csontos Flóra: Szabó Balázs – Hétköznapi

  14. Pusztai Gábor: Kowalsky meg a vega – Új templom épül

  15. Széplaki Évi – Színtánc Táncsoport: Ki szívét osztja szét

  16. A Magyarok (The Hungarians)

 

Búcsúzó gondolatok

Finálé

 

19:15 – A Szentegyházi Hüpürcsös Néptánc Együttes előadása

- A lövétei Kákvirág néptánccsoport előadása

- Kápolnásfalu fiataljainak néptánca

 

 

20:30 – Vetélkedők, főzőverseny értékelése, díjátadás, elismerések, köszönetek

 

21:00 – SZŐCS RENÁTA, a Star Academy győztesének koncertje – kíséri a Volti zenekar

 

22:30 – Utcabál a Volti zenekarral

 

23:55 – Tűzijáték

 

 

Mindenkit szeretettel várunk!

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Meghívó

További cikkeink...

1. oldal / 6

<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 Következő > Utolsó >>

Europe for Citizens

europe for citizens logo

Böngészők

Oldalainkat 64 vendég böngészi

Látogatók

545943
MaMa776
ÖsszesenÖsszesen545943

Testvértelepülés

Bercel

Gyöngyössolymos

Kápolna

Kötegyán

Névnap

2017. október 20. Péntek
Vendel

 

Hargitai megyenapok

Punkosdre hangolva

Tájékoztató terület alapú támogatásokra

Kápolnásfalu Polgármesteri Hivatala felhívja a lakosság figyelmét, hogy a terület alapú - és állat támogatással kapcsolatos információkat a következő weboldalakon találnak:

www.madr.ro
www.pndr.ro
www.rndr.ro
www.afir.info
www.apia.org.ro

Kápolnásfalu szép nyelve

kapolnasfalu szep nyelve

Elkészült Kápolnásfalu szép nyelvének internetes bemutatása.

Bővebb információért kattintson a képre.

Kápolna

IMG 6863 Kicsi

Fejlesztési stratégia 2015 - 2020

Tájékoztató földrengés esetére

cutremur

Naprakész Információk Megújult honlapunk lehetővé teszi, hogy az érdeklődők naprakész információt kapjanak

Honlapunk új arculattal rendelkezik Kápolnásfalu honlapja teljes grafikai, szerkezeti és tartalmi változáson ment keresztül. Bízunk benne, hogy az új oldalak tetszeni fognak Önöknek.

Regisztráljon Ingyenes hírlevelünkre A regisztrációs űrlapot bal oldalt a Fiók létrehozása fülnél töltheti ki vagy itt. Hírlevél szolgáltatásunkkal gyorsabban értesülhet a községünket érintő információkról.

Vendégkönyv Írjon vendégkönyvünkbe! Örömmel vesszük, ha megosztja velünk véleményét a községet érintő történésekről. Itt megteheti.