MagyarRomán

V. Kápolnásfalusi Falunapok rendezvénysorozat

Egyházközségünk különválásának 175. jubileumi éve

Egyázközségünk különválásának 175. évfordulóját 2013. július 13 - 14 között ünnepeltük.

Az ünnep alkalmából kiadványt adott ki a Kápolnásfalusi Római Katólikus Plébánia - A Szent Péter és Szent Pál egyházközség születése Kápolnásfalu címmel.

A kiadvány megtekinthető itt.

A rendezvény fő támogatója a Bethlen Gábor Alap Zrt. volt.

 

 

 

Fotó összeállításunk az ünnepségről:

KÁPOLNÁSFALU - V. FALUNAPOK

Egyházközségünk különválásának 175. jubileumi éve

2013. július 13 14.

 

Fő támogatóink:


Július 13, szombat

07:00 – Toborzó a huszárokkal

Zenés ébresztő a helyi fúvószenekarral

09:00 – 10:00 – Vendégek, meghívottak gyülekezése a központban

10:00 – 13:00ÜNNEPI RENDEZVÉNYSOROZAT

  • Ünnepi jubileumi szentmisét celebrál dr. Jakubinyi György, a gyulafehérvári egyházmegye érseke, a szabadtéri színpadon
  • „Nótánk szálljon . . . „ – a szentegyházi Gyermekfilharmónia előadása Haáz Sándor karnagy vezényletével
  • Elindultam szép hazámból . . . – Péter Amanda énekel
  • Ünnepi beszédet mond Benedek László, Kápolnásfalu polgármestere
  • A testvértelepülések polgármestereinek köszöntő beszéde
  • Kápolna és Kápolnásfalu húsz éves kapcsolatának megerősítése
  • Verset mond Vitus-Pálfi Emőke
  • Kele Erzsébet balladát énekel

Közreműködik a helyi fúvószenekar György István karnagy vezetésével


ALTERNATÍV RENDEZVÉNYEK

13:00 – Futballbajnokság az iskola sportpályáján

13:00 – Asztalitenisz bajnokság a kultúrotthonban

13:00 – Malacpecsenyére fáj a fogunk - ökröt és malacot süt a kunszentmártoni Iglódi Ferenc ökörsütő mester

13:30 – 14:45„Tiszteld a múltat, és éltesd tovább!” a Kriza János Általános Iskola műsora:

  • Jaj, de bajos . . . – Péter Amanda III. osztályos tanuló énekel
  • „Megérett, megérett a fekete szőlő” – a IV. osztályos tanulók szüreti tánca
  • Kápolnási vizes árok . . . – Both Anita III. osztályos tanuló énekel
  • Homoródmenti lányos tánc – a VI. és VII. osztályos lányok tánca
  • Kihajtottam a libámat a patakpartra . . . – gyermekballada bemutatása Péter Amanda III. és Benedek Előd IV. osztályos tanulók előadásában
  • Marosszéki párostánc - a VI. és VII. osztályos tanulók táncbemutatója
  • Gőgős feleség – balladát énekel Kele Renáta és György Imre V. osztályos tanuló
  • A főtt borsó – mesét mond Gere Adrián Zsolt VI. osztályos tanuló
  • Ozsváth Barbara népballadát énekel
  • Csíki legényes tánc - a VI. és VII. osztályos fiúk tánca
  • Édesanyám . . . Kele Gabriella III. osztályos tanuló énekel
  • Sóvidéki táncok a VIII. osztályos tanulók előadásában

14:45 – 15:45 – Testvértelepülések műsora

15:45 – A székelyszentmihályi gyerek citerazenekar műsora

16:00 – Aerobik bemutató a budapesti Testnevelési Főiskola növendékei – Lőrincz Henrietta, Simon Vivien, Regényi

Beatrix – előadásában

14:00 – 19:00 – kézműves foglalkozások gyerekeknek a „játszóházban”

16:00 – 17:00 – id. Boér Péter Pál nagyváradi író novellái – könyvbemutató a gyűlésteremben (kultúrotthonban)

16:00 – „Szép állat” kiállítás

16:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora

A CIRÁDA együttes koncertje:„Vígan élem világom”!

17:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora

  • Feeling Fantasy Táncstúdió: Rió-Samba
  • Kárpáti Eszti-Pink: Who knew
  • Dance Universe TáncSport Egyesület: Elvis
  • Dance Universe: Latin rock
  • Szabó Veronika- Szabó Gabica-Jason Mraz: I’m yours
  • Lévai Izabella: Szóló hastánc
  • Bihari Banda: Frejda Khelipé- cigánymulatság
  • Kárpáti Eszti-Bon Jovi: Livin’ on a prayer
  • Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Bachata
  • Feeling Fantasy: Bambole
  • Bocskaikert Dance Band: Country
  • Szabó Vera-Szabó Gabica- Sugarloaf: Vadvirág
  • Lévai Izabella: Cup-cup
  • Two you: Rock&roll
  • Héjja Bella-Zalatnay Sarolta: Nem vagyok én apáca
  • Feeling Fantasy: Parappa

18:00 A Csikszentgyörgy-i János és Mári A mű üdőnkbe nem igy vót”

19:00 Csináljuk a fesztivált! a Debrecen-i csoport műsora

Törköly zenekar-Bihari Banda: Debrecennek van egy vize

  • Héjja Bella-V Moto Rock: Várj míg felkel majd a Nap
  • Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Mixing Blues
  • Szabó Vera- Szabó Gabica-Caro Emerald: That man
  • Dance Universe: Let’Swing
  • Kárpáti Eszti-Heart: Alone
  • Feeling Fantasy: Latin táncok: Rumba és Jive
  • Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Swing
  • Kárpáti Eszti-Avril Lavigne: When youre gone
  • Lévai Izabella: Arabic Belly dance
  • Bocskaikert Dance Band: Amazon
  • Kárpáti Eszti-Miley Cirus: The Climb
  • Dance Universe: Sway
  • Szabó Vera és Gabica: Nyalóka
  • Two you: Nightwish rock
  • Feeling Fantasy: Cha-cha-cha és Samba

20:00 – a Fölszállott a páva! vetélkedő nyerteseinek, a Parapács zenekarnak és a Forgatós citerazenekarnak közös előadása, melyet tánccal fűszerez Maier Reimond és kedves felesége

Elekes Viola udvarhelyszéki népdalcsokrot ad elő

22:00BEATRICE ÉLŐ KONCERT

23:30 – Utcabál a kézdivásárhelyi INOGSZ zenekarral

 

Július 14, vasárnap

 

08:00 – 9:00 - a „Szép porta” kiválasztása

09:00 – a Főzőverseny kezdete

11:00 – Szentmise a római katolikus templomban

12:00 – 13:00 – Turisztikai információs iroda avatása (helyszín Alszeg)

13:00 – Fotókiállítás a kultúrotthonban

13:00 – kézműves foglalkozás a Szent Gellért alapítvánnyal a „játszóházban”

13:00 – „Szik Baranta” íjász bemutatója az iskola udvarán

13:00 – 13:40Modernkedünk:

Tátika show a III., VI. és VII. osztályos tanulók előadásában

A VIII. osztályosok modern tánca

14:00 „Forog a szoknya, kopog a csizma” – Néptánctalálkozó

  • Kápolnásfalu-i gyerek néptánccsoport

- Sóvidéki lányos tánc – a VI. és VII. osztályos lányok tánca

- Sóvidéki legényes tánc - a VI. és VII. osztályos fiúk tánca

- Felcsíki táncok a VI. és VII. osztályos tanulók előadásában

  • Kákvirág néptánccsoport Lövéte,
  • Rozetta néptánccsoport Máréfalva,
  • Ezüstfenyő gyermek néptánccsoport Zetelaka,
  • Veterán néptánccsoport Szentegyháza,

 

16:00 Erős ló bemutató, favágó verseny, tűzoltó bemutató és kötélhúzás Homoródlokában

16:00 Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora

A Törköly zenekar koncertje: Üres a pohár…….

17:00 Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora

  • Törköly zenekar-Bihari Banda: Magyar folk blokk
  • Törköly zenekar-Bihari Banda-Quimby: Most múlik
  • Héjja Bella-Cserháti Zsuzsa: Egy elfelejtet dal
  • Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Jittenbug (Sajtkukac)
  • Kárpáti Eszti-Edda: Kölyköd voltam
  • Feeling Fantasy: Fehér cipők
  • Bocskaikert Dance Band: Swing
  • Szabó Vera és Gabica-Quimby: Sehol se talállak
  • Two you + formáció: MagyaRock
  • Dance Universe: Sway
  • Lévai Izabella: My number one
  • Kárpáti Eszti Anti Fitness Club: Mennyország
  • Szabó Vera és Gabica- Ocho Macho: Jó nekem
  • Dance Universe: Latin Explosion
  • Oláh Bogi- Horváth Csaba: Argentin tangó
  • Ciráda együttes: Akusztik
  • Feeling Fantasy: „Székely-Tündérország”
  • Bocskaikert Dance Band-Havasi: Tavaszi Szél
  • Héjja Bella- Oláh Ibolya: Magyarország
  • Búcsúzó szavak
  • + Haza is kéne már menni

19:00 – 19:10Aerobik bemutató a budapesti Testnevelési Főiskola növendékei – Lőrincz Henrietta, Simon Vivien,

Regényi Beatrix – előadásában

19:10 – 19:30 – Vetélkedők értékelése, díjátadás, elismerés

19:30 – 20:00 – Molnár Orsi zenés interaktív gyerek műsora

20:00 – 21:00 Poór Péter nosztalgia show

Hajjaj fekete vonat vagy Pókháló van már az ablakon

21:00 22:00a Székelylend humoros előadása

22:00 – 23:50DESPERADO ÉLŐ KONCERT

23:50 – Tűzijáték

24:00 – Reggelig tartó utcabál Olti Attilával és zenekarával

Mindenkit szeretettel várunk, és kívánjuk, hogy jól szórakozzék!


A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

 



 

Nagy Feró és a Beatrice

 

Open Stage - Székelylend

 

Desperado együttes

 

Molnár Orsi és Poór Péter

Sztárfellépők

Az V. Kápolnásfalusi falunapok rendezvénysorozaton sztárvendégeink lesznek:

Nagy Feró és a Beatrice

 

Open Stage - Székelylend

 

Desperado együttes

 

Molnár Orsi és Poór Péter

Névnap

2017. június 25. Vasárnap
Vilmos, Maxim

 

Hargitai megyenapok

Punkosdre hangolva

Tájékoztató terület alapú támogatásokra

Kápolnásfalu Polgármesteri Hivatala felhívja a lakosság figyelmét, hogy a terület alapú - és állat támogatással kapcsolatos információkat a következő weboldalakon találnak:

www.madr.ro
www.pndr.ro
www.rndr.ro
www.afir.info
www.apia.org.ro

Kápolnásfalu szép nyelve

kapolnasfalu szep nyelve

Elkészült Kápolnásfalu szép nyelvének internetes bemutatása.

Bővebb információért kattintson a képre.

Kápolna

IMG 6863 Kicsi

Fejlesztési stratégia 2015 - 2020

Tájékoztató földrengés esetére

cutremur