MagyarRomán
Home Település IX. Falunapok program

IX. Falunapok program

KÁPOLNÁSFALU - IX. FALUNAPOK

2017. július 7 9.

 

Július 7, péntek

 

20:00 – Elekes Viola népdalokat énekel

-Nótaest

 Énekel: Koós Éva Marosvásárhelyről, Petres Tibor

Csíkmadarasról és Lukács László Gyöngyössolymosról. Kíséri a Csíkmadarasi Népi Zenekar ifj. Miklós József vezetésével

Helyszín: a kultúrotthon

      22:00 – Szabadtéri Before night party a KIT-esekkel

                   Zene: Dj. Lacy

 

Július 8, szombat

 

             07:00 – Toborzó a huszárokkal

  Zenés ébresztő a helyi fúvószenekarral

10:00 – 11:00 – Vendégek, meghívottak gyülekezése a központban

11:00 – ÜNNEPI SZENTMISE A SZABADTÉRI SZÍNPADON

12:00 – ÜNNEPI MEGNYITÓ

    • Verset mond Vitus Pálfi Emőke

    • Ünnepi beszédet mond Benedek László, Kápolnásfalu polgármestere

    • A meghívottak és testvértelepülések küldöttségeinek köszöntőbeszédei

    • Népdalt énekel Ozsváth Barbara

    • A szlovákiai KÉKKŐ és KÁPOLNÁSFALU TESTVÉRTELEPÜLÉSI MEGÁLLAPODÁSÁNAK aláírása

    • Himnuszok eléneklése

            12.30 – ELEK APÓ KÚTJA avatása

 

ALTERNATÍV RENDEZVÉNYEK, FOGLALKOZÁSOK

 

13:00 – Őseink viseletben című fotókiállítás

13:00 – Asztalitenisz bajnokság a kultúrotthonban

13:00 – Malacpecsenyére fáj a fogunk - juhot és malacot süt Iglódi Ferenc, kunszentmártoni ökörsütő mester

13:00 – Mézeskalács készítés, Radics Zoltán mézeskalácskészítő mesterrel

13:00 – Arcfestés László Kingával

13:00 – Kézműves foglalkozások gyerekeknek a játszósátorban a Kriza János Általános Iskola pedagógusai

vezetésével

15:00 – Futballbajnokság az iskola sportpályáján

16:00 – „Szép állat” kiállítás

 

14:00 -     a Kriza János Általános Iskola tanulóinak műsora:

Nagycsoportosok Székely lakodalmas című műsora

     VIII. osztályos tanulók székelytánca

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

15.00 óra

  1. Cactus Country Club: Dan Davidson – Country az élet

  2. Erdős Orsi: Sandcastles

  3. Erdelics Katalin: Amazing Darbuka

  4. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Chacha

  5. Csontos Flóra: Márti dala (gitár)

  6. Széplaki Évi: Hajmási Péter

  7. Happy Time Tánccsoport: Adele Hello

  8. SzínTánc Tánccsoport: Káprázat

  9. Evolution of East Crew: Message

  10. Czigola Tamás: Bubamara

  11. Pusztai Gábor: Lehetek én is

  12. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Paso

  13. Széplaki Évi: Csínom Palkó – Fakó lovam

  14. Erdelics Katalin: Draig Nur

  15. Erdős Orsi: Ágnes Vanilla – Valaki más

  16. Cactus Country Club: Sofia

  17. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Samba

  18. Szivárvány Néptáncsoport: Dél-Alföldi Táncok

16:30 - Testvértelepülések műsorai:

 Kápolnai Négy Évszak Baráti Kör előadása

 Berceli Hagyományörző Népdalkör

17.00 – Gozefini – Magic Comedy bűvész előadás

 

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

18.00 óra

  1. Szivárvány Néptánccsoport: Tyukodi

  2. Evolution of East Crew: Changing

  3. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Rumba

  4. Erdelics Katalin: Outi-Helm El raqs, Raqs Oriental

  5. Csontos Flóra: Dér Heni – Ég veled

  6. Happy Time Tánccsoport: Ego

Musical blokk

  1. Erdős Orsi: Fame

  2. Halász Dániel: Heródes dala

  3. Varga Nikolett és Pusztai Gábor: Mima dala

  4. Czigola Tamás: Zselévillám

  5. Széplaki Évi: Férfi kell

  6. Pusztai Gábor: Manchester England

  7. Csontos Flóra: Cabaret

  8. Varga Nikolett, Pusztai Gábor és az énekesek: A zene az kell

  9. Happy Time Tánccsoport: Bellini

  10. Cactus Country Club: Old Country boy – Kockás ing

  11. Erdős Orsi: Janicsák Veca –Könnyek az esőben

  12. SzínTánc Tánccsoport: Ősi világ

  13. Közös produkció: Álmodd meg a csodát

  14. Szivárvány Néptánccsoport: Székelyföldi táncok (meglepetés produkció)

19.3 a Kápolnásfalusi Ifjúsági Társaság előadása:

 Néptánctanc

 Színdarab

                          Énekel: Elekes Viola és Ozsváth Barbara

 

Debreceni fellépők műsora

3. rész

20.00 óra

A debreceni Törköly Zenekar népzenei koncertje

A műsor címe: Három cigány nem nagy banda

 

21.00 – Csikuska Néptánc csoport előadása – Encs, Magyarország

 

Debreceni fellépők műsora

        4.rész

22.00

1. Erdelics Katalin: Quest of the Oracle – Angel Spirit (led tánc produkció)

2. Sárkánylányok Tűzzsonglőr Csapat: A tűz ébredése

Közreműködik: SzínTánc Tánccsoport

 

 

22:30 – Utcabál, Benedek Tiborral és zenekarával

 

Július 10, vasárnap

 

08:00 – a Főzőverseny kezdete

11:00 – Szentmise a római katolikus templomban

 

Alternativ rendezvények:

13:00 – kézműves foglalkozás a játszósátorban, a Szent Gellért Alapítvány közreműködésével

16:00 Kápolnási vágta – Lovas vetélkedő, favágóverseny és kötélhúzás Homoródlokában

 

14:00 - a Kriza János Általános Iskola tanulóinak műsora:

        • Előkészítősök - Játszunk együtt gyermekjátékok

        • IV. osztályosok – Székely lakodalmas

        • VIII. A osztály – Modern tánc

        • VIII. B osztály – Modern tánc

 

 

Debreceni fellépők műsora

1. rész

15.00 óra

Gyermek műsor

  1. Halász Dániel: Aladdin - Dzsini dala

  2. Erdős Orsi: Játékkészítő - Jégbe zárt világ

  3. Czigola Tamás: Tarzan – Gyermekember

  4. Csontos Flóra: Pocahontas –Ezer színnel száll a szél

  5. Széplaki Évi: Micimackó

  6. Pusztai Gábor: Nagy Ho-ho-horgász – Ha itt a nyár

  7. SzínTánc Táncsoport: Kalotaszegi legényes

  8. Erdelics Katalin: Belly samba

  9. Happy Time Tánccsoport: Sigma- Changing

  10. Cactus Country Club: Shake it off – Új generáció

  11. Evolution of East Crew: Freedom

  12. Csontos Flóra: ABBA – I have a dream

  13. Széplaki Évi: ABBA – Thank you for the music

  14. Erdős Orsi: ABBA – Honey honey

  15. Forgács Dorina és Tóth Viktor: Jive

  16. Szivárvány Néptánccsoport: Nagyiványi Táncok

  17. Czigola Tamás: Kft – Afrika

  18. Csontos Flóra: Rag n’ Bone – Human

  19. Cactus Country Club: Hell raisin good time – Lázadás

  20. Színtánc Tánccsoport: Kán Kán

 

 

Debreceni fellépők műsora

2. rész

16.30 óra

Bittersweet zenekar akusztikus koncertje

Műsor címe: Harmatpont

 

17.30 – Vetélkedők a színpad előtt a KIT szervezésében

 

Debreceni fellépők műsora

3. rész

18.00 óra

  1. Erdelics Katalin: Sezen Aksu – Veils

  2. Széplaki Évi: Te rongyos élet

  3. Széplaki Évi: Délibábos Hortobágyon

  4. Happy Time Tánccsoport: Szilvafácska

  5. Pusztai Gábor: Zorán – A körben

  6. Czigola Tamás: Bikini – Olcsó vigasz

  7. Csontos Flóra: Piramis – Két élet

  8. Szivárvány Néptánccsoport: Szászcsávási Táncok

  9. Színtánc Tánccsoport: Csavard fel a szőnyeget

  10. Evolution of East Crew: Changing

  11. Cactus Country Club: Sofia

  12. Erdős Orsi: Magányos csónak

  13. Csontos Flóra: Szabó Balázs – Hétköznapi

  14. Pusztai Gábor: Kowalsky meg a vega – Új templom épül

  15. Széplaki Évi – Színtánc Táncsoport: Ki szívét osztja szét

  16. A Magyarok (The Hungarians)

 

Búcsúzó gondolatok

Finálé

 

19:15 – A Szentegyházi Hüpürcsös Néptánc Együttes előadása

- A lövétei Kákvirág néptánccsoport előadása

- Kápolnásfalu fiataljainak néptánca

 

 

20:30 – Vetélkedők, főzőverseny értékelése, díjátadás, elismerések, köszönetek

 

21:00 – SZŐCS RENÁTA, a Star Academy győztesének koncertje – kíséri a Volti zenekar

 

22:30 – Utcabál a Volti zenekarral

 

23:55 – Tűzijáték

 

 

Mindenkit szeretettel várunk!

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

You have no rights to post comments

Europe for Citizens

europe for citizens logo

Böngészők

Oldalainkat 7 vendég böngészi

Látogatók

987187
MaMa117
ÖsszesenÖsszesen987187

Testvértelepülés

Bercel

Gyöngyössolymos

Kápolna

Kötegyán

Névnap

2018. december 9. Vasárnap
Natália, Natasa

 

Hargitai megyenapok

Punkosdre hangolva

Tájékoztató terület alapú támogatásokra

Kápolnásfalu Polgármesteri Hivatala felhívja a lakosság figyelmét, hogy a terület alapú - és állat támogatással kapcsolatos információkat a következő weboldalakon találnak:

www.madr.ro
www.pndr.ro
www.rndr.ro
www.afir.info
www.apia.org.ro

Kápolnásfalu szép nyelve

kapolnasfalu szep nyelve

Elkészült Kápolnásfalu szép nyelvének internetes bemutatása.

Bővebb információért kattintson a képre.

Kápolna

IMG 6863 Kicsi

Fejlesztési stratégia 2015 - 2020

Tájékoztató földrengés esetére

cutremur

New RokGallery Extension

RokGallery is a ground-up revolutionary gallery extension, developed to be hugely flexible, versatile and user friendly. The system itself is built on a custom tag-based architecture with the ability to have multiple tag-based galleries.

Load Extension

RocketLauncher Information

RocketLauncher is a fully installable Joomla package, that creates a streamlined version of the demo on your server. All the major elements are present in the build, allowing for swifter understanding of the template setup.

Load Full Demo